Pliešovce

Zvolenská cesta 633/33 | 962 63 Pliešovce

Po – Pi 08.00 – 18.00 So - Ne 08.00 – 12.00

Odvodnenie pozemku a položenie drenáže Zvolen

Home – Single Post

Zavolal nám zákazník zo Zvolena, že na jeho novostavbe potrebuje vyriešiť odvodnenie pozemku, pretože po zime mu v okolí domu ostáva stáť voda.

Tá bráni exteriérovým dokončovacím prácam a trvalo by dlho, kým by hlinitá pôda obschla natoľko, že by boli možné ďalšie terénne úpravy.

Riešením v takomto prípade je odvodnenie pozemku a položenie drenážnych rúr, ktoré začnú svoju prácu robiť okamžite a výsledky sa dostavia veľmi rýchlo.

Bolo potrebné vykopať odvodňovací výkop, ktorý bol sťažený svahovitým terénom a podmáčanou pôdou ale to nie je pre nás, ani náš minibager prekážkou.

Po vyhĺbení ryby sme na spodok umiestnili makadam a pripravili geotextíliu, ktorá bráni prenikaniu a upchávaniu dierok v drenážnej rúre, keďže ide skutočne o ťažkú ílovitú pôdu.

Po obalení rúry geotextíliou sme prisypali vrchnú časť opäť makadamom, čím sme vytvorili prietočné lôžko, kade voda vie gravitáciou stekať mimo pozemku.


Ak potrebujete na jar odvodniť svoj pozemok nielen vo Zvolene, ale aj v Detve, Krupine, Poltári, či Rimavskej Sobote alebo Lučenci, obráťe sa na nás a radi pre vás profesionálne zrealizujeme nielen výkop minibagrom ale aj napr. vyriešime prípojku tzv. pretlakom popod cestu.

O nás

Už viac ako 5 rokov sa venujeme búracím prácam, podstrelom popod cestu, bagrovaniu, asfaltérskym a stavebným prácam.

Posledné aktuality

Kontaktujte nás

Sme tu pre vás

Pliešovce, okr. Zvolen

Zvolenská cesta 633/33 | 962 63 Pliešovce

rpstaving@rpstaving.sk

Po – Pi 08.00 – 18.00 | So- Ne 08.00 – 12.00

0905 974 244

Volajte

Kontaktný formulár